Finał szkolnego konkursu matematycznego „Jak ugryźć kangura?”

Konkurs matematyczny „Jak ugryźć kangura?” dedykowany był uczniom klas IV SSP– III SLO. Nie był on konkursem obowiązkowym, lecz dla chętnych. Podzielony został na 4 kategorie wiekowe: kl. IV–V SSP, kl.VI–VII SSP, kl. II- III SG oraz I-III SLO.

Począwszy od 5 października 2017 r., co wtorek, w różnych częściach szkoły (oba budynki) chowane były teksty zadanek/łamigłówek dla poszczególnych grup wiekowych. Zadaniem uczniów było odnalezienie zadanka swojej kategorii, rozwiązanie go i dostarczenie do swojej nauczycielki matematyki do najbliższego piątku, do długiej przerwy. Konkurs wymagał dużej wytrwałości od uczniów, gdyż zadanka wywieszane były co wtorek od 5 października do 9 stycznia. Finał konkursu, dla uczniów, którzy się zakwalifikowali odbył się w czwartek 01.02.2018 r. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz nagrodami specjalnymi w wysokości 40 dobrych szelągów.

 

Lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach:

  1. kl. IV-VSP:
    I miejsce Delfina Dąbrowska

 

2. kl.VI-VIISP:  I miejsce Jonatan Jantarski

II miejsce Julia Błaszkiewicz

 

W tej kategorii ze względu na największa liczbę uczestników wyłoniono 2 zwycięzców:

  1. II-IIISG:
    I miejsce Krzysztof Pogoda

 

  1. I-IIISLO nikt nie zakwalifikował się do finału – niska frekwencja

 

Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim zakwalifikowanym do ścisłego finału.

Organizatorki konkursu: Ewa Rychel i Agnieszka Ryszka

2018-02-15T08:56:19+00:00 15 lutego 2018|Bez kategorii|Możliwość komentowania Finał szkolnego konkursu matematycznego „Jak ugryźć kangura?” została wyłączona